רוצים להתקבל לכל מוסד לימודי שתבחרו?!

"בשביל זה צריך ציון פסיכומטרי טוב!"

קיבלתי 708 והתקבלתי
אני מ:
אני מעוניין ללמוד:
עשיתי בעבר:
שעות שאני רוצה להשקיע ביום :
התקציב שלי:
שם מלא: *
טלפון: *

לימודי חינוך באחווה

לבחור בתואר בחינוך זה לבחור באחווה

מכללת אחווה שוכנת בין המושבים הכפריים של המועצה האיזורית באר טוביה ומהווה מקום מפגש לאנשים שבחרו בלימודי חינוך גבוהים לתואר ראשון ושני ולאקדמאים שהחליטו לעשות הסבה מקצועית ולהפוך למחנכים בעלי תעודת הוראה. כמו כן, מפעילה מכללת אחווה מחלקה ללימודי תעודה והשתלמויות ומכינה קדם-אקדמית. מגוון רחב מתוך מסלולי הלימודים לתואר ראשון שמציעה מכללת אחווה מוצעים לסטודנטים בשיתוף עם אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע.

התמחות בתארי חינוך והוראה  

לצד לימודי חינוך והוראה לתואר ראשון B.Ed. מציעה מכללת אחווה בין היתר לימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה, ספרות עברית, ניהול וכלכלה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, היסטוריה כללית, לימודי המזרח התיכון, לימודים רב תחומיים ותואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב. ייחודה של מכללת אחווה בתוכנית לימודי חינוך והוראה לתואר שני M.Ed.שכוללים התמחויות בחינוך מיוחד, מנהל מערכות חינוך, חינוך מתמטי לבית ספר יסודי ותרבות עם ישראל והוראתה.

להיות סטודנט מעורב חברתית

מכללת אחווה שמה דגש רב על נושא המעורבות החברתית ולכן הוקמה לפני מספר שנים היחידה למעורבות חברתית שקמה כדי לעודד את הסטודנטים להיות מעורבים בחיי הקהילה. היחידה מתווכת בין הסטודנטים של מכללת אחווה ובין עמותות חברתיות שמשלבות את הסטודנטים לתוכן ומפעילות אותם למען החברה. עבור הסטודנטים שמגיעים ללמוד במכללת אחווה זוהי הזדמנות להכיר סוגים שונים של עבודה קהילתית ולהשתלב במפעלים למען הקהילה. בנוסף, זוכים הסטודנטים למלגת לימודים. לרוב, הפעילויות החברתיות האלו כוללות השתלבות במערך חינוך פורמלי ובלתי פורמלי כמו במרכזים לנוער בסיכון, פעילויות מתנ"סים וכדומה ומותאמות למערכת השעות של הסטודנט ולאיזור המגורים שלו.

בראש המחקר והפיתוח

מכללת אחווה הקימה רשות מחקר ופיתוח שמקדמת מיזמי מחקר של אנשי הסגל האקדמי שלה. בנוסף, קיימות במכללה שתי מעבדות מחקר פסיכולוגיות. אם זאת, המכללה שמה לה למטרה לקדם קודם כל את ההוראה ולכן חברי הסגל האקדמי עוסקים ראשית בלימוד והוראה ולאחר מכן, מקבלים את ההזדמנות לערוך מחקרים יישומיים שונים בתוך כתלי מכללת אחווה שקשורים לתחום הלימוד שלהם ועשויים לקדם ולפתח נדבכים נוספים בתוך מערך הלימוד של הסטודנטים. השילוב של המחקר אל תוך ההוראה, מאפשר לאנשי הסגל להעשיר את התחומים הנלמדים ולהיות עם היד על הדופק.

מכללת אחווה מתאימה למי שמחפש מקום תוסס אך פסטורלי, ששם דגש על תכנים לימודיים ברמה גבוהה המשלבים מחקר חינוכי לצד עבודה קהילתית מעשית בתוך מערכי החינוך הבלתי פורמלי והפורמלי באיזור המכללה. כל המרכיבים האלו יחד יוצרים מקום שבו מערכת היחסים בין הסטודנט לסביבה שלו מתפתחת באופן קבוע ומהווה נקודת זינוק להשתלבות בתחומי החינוך בקהילה לאחר סיום התואר. עבור מי שמחפש מקום קטן, שתומך בסטודנטים שלו באופן ישיר ואישי, מספק להם הזדמנויות מעשיות לצד לימודים לתואר אקדמי איכותי ימצא שמכללת אחווה אידיאלית עבורו.

 

עוד בנושא:

לימודי ייעוץ שינה