רוצים להתקבל לכל מוסד לימודי שתבחרו?!

"בשביל זה צריך ציון פסיכומטרי טוב!"

קיבלתי 708 והתקבלתי
אני מ:
אני מעוניין ללמוד:
עשיתי בעבר:
שעות שאני רוצה להשקיע ביום :
התקציב שלי:
שם מלא: *
טלפון: *

פסיכומטרי לדוגמא

אחד הדברים החשובים ביותר בזמן הכנה למבחן הפסיכומטרי הוא שימוש במבחני פסיכומטרי לדוגמא.

חלק גדול מהצלחה במבחן הפסיכומטרי הוא תכנון נכון של פתרון המבחן, ופיתוח שיטות פתרון שיתאימו ליכולות האישיות של הנבחן ביחס לזמן הנתון ולכמות השאלות במבחן. על מנת להגיע למצב מקסימלי של מוכנות ליום הבחינה, חשוב מאוד להשתמש במבחני פסיכומטרי לדוגמא ולעשות סימולציות של המבחן כמה שיותר קרוב לתנאי האמת במבחן.

בשביל זה ניתן למצוא באינטרנט דוגמאות למבחני פסיכומטרי, וגם באתר המרכז הארצי לבחינות והערכה מפרסמים נוסחים ממבחני פסיכומטרי בשנים האחרונות, ואפילו ערכת ההרשמה לפסיכומטרי מגיע עם מספר מבחני פסיכומטרי לדוגמא. לאחר סיום פתרון מבחן הפסיכומטרי יש לבצע תחקור של הפתרון, על מנת לשפר את ההישגים לקראת המבחן הבא.

ניתן לראות מבחנים לדוגמא באתר המרכז הארצי לבחינות והערכה.

תחקור כזה יכול לדרוש זמן ארוך ולעיתים תלמידים נוטים לוותר עליו, מכיוון שלאחר סיום מבחן באורך ובאינטנסיביות כמו של מבחן פסיכומטרי, קשה להמשיך ולהתרכז גם בפענוח התשובות ותחקור המבחן, אך החשיבות של תחקור היא גדולה, תוכלו בעזרת התחקור לגלות מה השאלות שדורשות ממכם יותר זמן, מתי צריך לוותר על שאלה ובאיזה חלק להתמקד בכל פרק על מנת להשתפר.

עם זאת, למרות החשיבות הגדולה להתנסות במבחני הפסיכומטרי, מספר המבחנים המפורסמים ברשת הינו מוגבל יחסית, וצריך לקיים את הסימולציות רק במועדים המתאימים לכך ורק אחרי שלמדתם את כל החומר למבחן.

כאשר תרשמו לקורס פסיכומטרי, המדריכים יתנו לכם הנחיות אישיות וינחו אתכם מתי יש לפתור את המבחנים. עדיף לא "לבזבז" את המבחנים, גם אם אתה מרגישים מוכנים ורוצים להתנסות. יועצי הפסיכומטרי של אתר יועצים ברשת ישמחו לספק לכם מידע נוסף על סימולציות, מבחנים לדוגמא וחומרי לימוד אחרים המוצעים במסגרת קורסי פסיכומטרי. מלאו את פרטיכם ואחד היועצים שלנו יתקשר אליכם ויציע לכם קורס פסיכומטרי מיוחד בשבילכם.

 

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך: