רוצים להתקבל לכל מוסד לימודי שתבחרו?!

"בשביל זה צריך ציון פסיכומטרי טוב!"

קיבלתי 708 והתקבלתי
אני מ:
אני מעוניין ללמוד:
עשיתי בעבר:
שעות שאני רוצה להשקיע ביום :
התקציב שלי:
שם מלא: *
טלפון: *

פסיכומטרי ללקויי למידה

מבחן הפסיכומטרי ללקויי למידה הוא למעשה אותו המבחן הפסיכומטרי הרגיל אך עם תנאים מיוחדים ללקויי הלמידה. מבחן הפסיכומטרי ללקויי למידה נקרא בשמו הרשמי - פסיכומטרי בתנאים מותאמים. מבחן זה מאפשר ללקויי למידה ולבעלי מוגבלויות פיזיות להיבחן במבחן הפסיכומטרי בתנאים שונים מהמבחן הרגיל. התנאים המיוחדים הללו כוללים: תוספת זמן לבחינה, כיתוב מוגדל, מבחן על מחשב, הפסקה קצרה בין פרקים, הקראת המבחן ועוד.

המרכז הארצי לבחינות והערכה הוא הגוף דרכו ניתן לממש את הזכויות וההקלות ללקויי למידה ובעלי מוגבלויות פיזיות בבחינת הפסיכומטרי. חשוב לדעת: המרכז הארצי קבע כי ציון הפסיכומטרי המותאם יהיה שווה בדיוק לציון הפסיכומטרי "הרגיל" בעת הקבלה לאקדמיה. בנוסף, הבחינה הפסיכומטרית בתנאים המותאמים מתקיימת כ-3 פעמים בשנה.

יש לציין כי תלמיד שהיה זכאי להקלות בתיכון אינו זכאי באופן אוטומטי להקלות בבחינת הפסיכומטרי, כל מקרה נקבע לגופו על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה שמחליט על אישור ההתאמה והסוג שלה. למעשה, יש לומר כי רק חלק קטן מאד מהנבחנים זכאים להקלות אלו. כדי לזכות בהקלות אלו יש להגיש טפסים מיוחדים בצירוף אישורים מתאימים, אותם בודקת ועדה מיוחדת של המרכז הארצי לבחינות והערכה. 

המרכז הארצי לבחינות והערכה עושה בכל שביכולתו כדי להתאים את המבחן למגבלה של כל תלמיד ותלמיד. ישנן אופציות רבות לסוגי בחינות מותאמות וניתן לאפשר הקלה אחת לתלמיד או מספר הקלות לתלמיד. הקלות אלו נועדו כדי לאשר לנבחן את להגיע להצלחה המירבית באמצעות כך שמקלים על בעייתו הנקודתית על ידי התאמת המבחן.

האפשרויות השונות למבחנים מותאמים:

  • מחשבון - עם ארבע פעולות חשבון בלבד. מיועד לרוב לנבחנים בעלי דיסקלקוליה
  • תוספת זמן - מבוססת על הוספת 5 נקודות בערך לכל פרק. ניתן בדרך כלל לאנשים בעלי מגבלה פיזית המקשה על הכתיבה
  • דף תשובות מוגדל 
  • הפסקה- מאפשרת הפסקה של 5 דקות בין פרק לפרק
  • טופס בחינה מוגדל - מיועד בדרך כלל לבעלי מוגבלויות ראייה
  • השמעה באנגלית - ניתן בדרך כלל לבעלי קשיי ראייה (נדיר מאד)

 

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך: