רוצים להתקבל לכל מוסד לימודי שתבחרו?!

"בשביל זה צריך ציון פסיכומטרי טוב!"

קיבלתי 708 והתקבלתי
אני מ:
אני מעוניין ללמוד:
עשיתי בעבר:
שעות שאני רוצה להשקיע ביום :
התקציב שלי:
שם מלא: *
טלפון: *

לימודים אקדמיים - מה זה בדיוק?

לימודים אקדמיים הינם לימודי תואר כלשהו אשר מוכר על ידי המדינה כתואר אקדמי. ללימודים אקדמיים ישנם כמובן תנאי סף כמו נקודות זכות, שעות סימסטריאליות ועוד, אשר בלעדיהם התואר יהיה עתודאי ולא תואר אקדמי.

למה ללמוד במוסד אקדמי?

בחברה הקפיטליסטית של ימינו, שוק העבודה הולך וגדל. יותר ויותר אנשים שלא עבדו בעבר נכנסים לעולם העבודה (נשים, חרדים, ערבים, בעלי מוגבלויות ועוד), גם מגוון העבודות הולך ומתפתח, אם פעם המקצועות היו בעיקר טכניים ומבוססים על ניסיון אישי ומעט למידה, היום התפקידים השונים דורשים מאתנו הרבה יותר בכל המישורים. מן הראוי שבתקופה כזאת, בה יש עודף היצע של מבקשי עבודה, תנאי הקבלה לעבודה ילכו ויהפכו קשים יותר. אם פעם הייתה מספיקה תעודת בגרות על מנת להתקבל לתפקיד מסוים, היום כבר נדרש תואר ראשון על מנת להתקבל לאותו תפקיד, ובעתיד הלא רחוק הדרישה תהיה כבר לתואר שני. מכאן ניתן להבין שלימודים אקדמיים מהווים סטנדרט חברתי/ תרבותי כתנאי בסיסי הנדרש על מנת להתקבל לעבודה בה נחפוץ, אך לא רק. מעבר לצד הטכני של אחזקה בתואר של לימודים אקדמיים כמעין גביע, או הסמכה לכך שאנו מתאימים לתפקיד, כמובן שהלימודים האקדמיים נותנים לנו גם את הידע, היכולת, הכלים ודרך ההסתכלות, בשביל לעמוד מול האתגרים היום יומיים שאנו ניצבים היום בפניהם בעולם העבודה.

היכן ניתן ללמוד?

לימודים אקדמיים מתחלקים בין לימודים באוניברסיטה לבין לימודים במכללה. תנאי הקבלה לאוניברסיטה הינם קשים יותר, הם דורשים ציון פסיכומטרי גבוה יותר וכמו כן גם ציוני בגרויות גבוהים. היתרונות בלמידה באוניברסיטה הם: דבר ראשון השכר הנמוך ביחס למכללה (הודות לסיבסוד המתקבל על ידי המדינה), והיתרון השני הוא שתואר אוניברסיטאי נחשב ליוקרתי יותר מאשר תואר של לימודים אקדמיים המתקבל במכללה. היתרונות של המכללה מתבטאים ביחס אישי, ותהליך למידה קל יותר.

תנאי קבלה ללימודים אקדמיים

תנאי הקבלה ללימודים אקדמיים משתנים כאמור לפי המוסד, אך גם לפי המקצוע אותו נרצה ללמוד. ישנם תארים שתנאי הקבלה אליהם קשים יותר, וישנם תארים שתנאי הקבלה אליהם, קלים יחסית. תהליך הקבלה בעיקרו מבוסס על מבחני הפסיכומטרי. (כמובן שיש מקצועות ומוסדות אקדמיים שדורשים תיק עבודות בנוסף או במקום, או תנאים אחרים). אך ללא פסיכומטרי יהיה קשה מאד, עד בלתי אפשרי להתקבל לשום מוסד אקדמי. אבל לא מספיק רק לעשות את המבחן, מכיוון וגם ציון סביר או נמוך ימנע מאתנו להתקבל ללימודים האקדמיים בהם נחפוץ.

לכן חשוב מאד לבצע את המבחן הפסיכומטרי על הצד הטוב ביותר, ללמוד בהתאם, להשקיע, וחשוב מכל לא לחשוב שאפשר לבד. מי שינסה לחסוך בעלויות הקורס, עלול לקבל ציון נמוך (ביחס לעצמו), מה שייאלץ אותו להתפשר על המקצוע אותו ילמד, או על המוסד בו ילמד, או שמא ייבחר לבצע את המבחנים מחדש.

לנושאים נוספים שעשויים לעניין אותך: