רוצים להתקבל לכל מוסד לימודי שתבחרו?!

"בשביל זה צריך ציון פסיכומטרי טוב!"

קיבלתי 708 והתקבלתי
אני מ:
אני מעוניין ללמוד:
עשיתי בעבר:
שעות שאני רוצה להשקיע ביום :
התקציב שלי:
שם מלא: *
טלפון: *

השלמת בגרויות - למה צריך את זה?

כיום בגרות מלאה, היא תנאי קבלה בסיסי לכל סוגי הלימודים, וכמו כן גם כמעט לכל סוגי העבודות. למעשה הבגרות מהווה תנאי הכרחי להתקדמות במעגלי החיים השונים. לכן אין ספק שבגרות זה משהו שכולנו צריכים. כל אחד מאתנו שרוצה למצוא עבודה מתגמלת, מהנה ומאתגרת יאלץ לעבור את בחינות הבגרות.

מי צריך את זה?

את הבגרות רובינו עושים במהלך הלימודים בבית הספר, אך חלקנו בוחרים בזמן כה מוקדם בחיים שלא להתמקד בלימודים, ולמקד את האנרגיות שלנו בדברים אחרים. לכן בוגרי הבית ספר מתחלקים לשלוש: תלמידים בעלי בגרות אשר מרוצים מהציונים, תלמידים בעלי בגרות שאינם מרוצים מהציונים, ותלמידים חסרי בגרות. מכאן שגם אלו חסרי הבגרות וגם אלו שלא מרוצים מהציונים שלהם, ייאלצו לעבור תהליך של השלמת בגרויות. אך אין מה לדאוג, כאמור הבגרות היא תנאי הכרחי להתקדמות בחיים, ולכן ההזדמנות להשלמת בגרויות, חוזרת אלינו בשלבים שונים בחיים. 

כבר בצבא ניתנת לחלקנו האפשרות להשלמת בגרויות, חיילים שהתבגרו מעט מימי בית הספר, והבינו שללא בגרות הם אינם יכולים להתקדם בחיים, עומדים בתור לתוכנית השלמת הבגרויות, אך הבעייתיות במסלול זה, היא הביקוש שגובר על ההיצע, כי אחרי הכל זה בחינם, וכידוע ישראלים אוהבים חינם.

אלו מאתנו שלא שפר עליהם המזל, ולא הצליחו להתברג לתוכנית השלמת הבגרויות של הצבא, יאלצו לעשות זאת לאחר השחרור במוסדות פרטיים וציבוריים אחרים. אך המודל כאן הוא שונה לגמרי, כאן הביקוש אינו גובר על ההיצע, וישנם הרבה חברות בשוק שמציעות שירותי השלמת בגרויות והכנה לבגרויות.

למה כדאי להשלים בגרויות באזרחות ולא בצבא?

כאמור, השלמת בגרויות בצבא היא חינם ויש לה רק מפעיל אחד. ככה זה כמו כל דבר בצבא. היעדר התחרות, ועצם העובדה כי יש רק מפעיל אחד לתוכנית השלמת בגרויות של הצבא, מונעת מאותו נותן שירות, לתת את המקסימום. זה שהוא ישקיע יותר ויהפוך את הקורס לאיכותי ופונקציונאלי יותר, לא יגדיל לו את מספר הלקוחות ולא את החשבון בבנק, לכן במקרים רבים, הוא יעדיף לתת את המינימום הנדרש ממנו. אותו מינימום בא לידי ביטוי במבחנים ובתוצאות של הבגרות, אז אולי חסכתם קצת כסף עכשיו, אבל מה יהיה כאשר תרצו לשפר את הבגרויות? תעשו קורס נוסף? לכן אם עושים משהו, עדיף לעשות אותו על הצד הטוב ביותר- והטוב ביותר מגיע רק דרך תחרות בריאה בין נותני השירות, תחרות שמטיבה בעיקר עם הלקוחות.

כמה זמן לוקח תהליך השלמת בגרויות?

תהליך השלמת הבגרויות הינו תהליך סובייקטיבי ומשתנה בין תלמיד לתלמיד. ישנם תלמידים שרק רוצים לשפר ציון אחד מכלל הבגרויות, ישנם תלמידים שרוצים לשפר יותר. ישנם תלמידים שעוד זוכרים את החומר הנלמד, ויש תלמידים שרוצים להתחיל הכל מאפס. כמובן ישנם גם תלמידים שאין להם בגרות בכלל, וכל תלמיד מתקדם בקצב שלו, לכן תהליך השלמת בגרויות עלול לקחת בין חודש ובמקרים מסוימים להגיע עד לשנתיים. 

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך: