רוצים להתקבל לכל מוסד לימודי שתבחרו?!

"בשביל זה צריך ציון פסיכומטרי טוב!"

קיבלתי 708 והתקבלתי
אני מ:
אני מעוניין ללמוד:
עשיתי בעבר:
שעות שאני רוצה להשקיע ביום :
התקציב שלי:
שם מלא: *
טלפון: *

המבחן הפסיכומטרי

מבחן הפסיכומטרי נערך על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה מאז 1981 ומטרתו היא להוות כלי חיזוי להצלחה בלימודים במוסדות להשכלה גבוהה. הפסיכומטרי הוא למעשה כלי מיון לאוניברסיטאות ולמכללות בארץ לקבלה של סטודנטים ללימודים, בדרך כלל בשילוב עם תוצאות מבחני הבגרות. המבחן הפסיכומטרי נערך בשפות העברית והערבית, ובחלק מהמועדים ניתן להיבחן גם ברוסית, צרפתית, ספרדית ואנגלית.

מבנה הפסיכומטרי:

מבחן פסיכומטרי מורכב משלושה נושאים: חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית. בכל נושא קיימים שמונה פרקים שאורכם 25 דקות ובכל אחד מהם בין 25-30 שאלות. אין אפשרות לאחר סיום פרק לחזור אליו גם אם הזמן מאפשר זאת. מתוך שמונת הפרקים, שישה מהפרקים הינם פרקי אמת, ושניים נוספים הם פרקי פיילוט ואינם נכללים בציון הסופי, אך לנבחן אין בדרך כלל אפשרות לדעת זאת ולכן יש לפתור אותם בצורה דומה לכל שאר הפרקים. מומלץ לעבור על מבחני פסיכומטרי לדוגמא ברשת בשביל הכרות מעמיקה יותר עם מבנה המבחן.

ציון פסיכומטרי:

ציון המבחן הפסיכומטרי נע בין 200-800 נקודות. הציון משוקלל מציוני כל הפרקים בבחינה, כאשר לחלק המילולי ולחלק הכמותי משקל רב יותר בשקלול הציון הכללי בבחינה לעומת חלק האנגלית. הציון מחושב באופן יחסי בהתאם לשאר הנבחנים באותו המועד, לנבחנים באותה שנה ובשנים שלפני כן. בגלל החישוב היחסי אין חשיבות לקושי המבחן הספציפי שבו אתם נבחנים, והגדרות של מבחן קשה / קל מתבטלות.

כל אחד מהנושאים בבחינה, החלק הכמותי, החלק המילולי וחלק האנגלית, מקבל ציון ביניים בין 50-150 שגם לו חשיבות להמשך הדרך. למשל, על פי הציון בפרק האנגלית נקבע האם התלמיד יהיה פטור מלימודי אנגלית באוניברסיטה או שיצטרך לקחת קורסים באנגלית.

במסגרת השינויים במבחן הפסיכומטרי, שתקפים החל ממועד אוקטובר 2012, מקבלים הנבחנים בפסיכומטרי גם שני ציונים נוספים:

  • ציון ריאלי - הנותן יותר משקל לחלק הכמותי ומשמש לקבלה למקצועות לימוד כמו מתמטיקה, הנדסה ומחשבים.
  • ציון הומאני - הנותן יותר משקל לחלק המילולי ומשמש לקבלה למקצועות לימוד הומניים כמו מדעי הרוח והחברה.

לפני ההרשמה לפסיכומטרי והתחלת קורס פסיכומטרי, מומלץ לחקור על תחומי הלימוד שמעניינים אתכם, ולפיהם לקבוע מהו ציון המטרה שלכם: האם אתם נוטים למקצועות הומאניים או ריאליים? כמה ביקוש יש לתוכנית הלימודים שמעניינת אתכם ומהו ציון הסף לקבלה ללימודים? גם אם אתם עדיין לא יודעים את התשובה לכך, יועצי הפסיכומטרי של אתר יועצים ברשת יעזרו לכם לקחת בחשבון את כל הפרמטרים כדי לקבוע לעצמכם ציון מטרה ולעמוד בו! ענו על השאלות באשף הפסיכומטרי ויועץ לימודים יתקשר אליכם וימליץ לכם על קורס המותאם במיוחד בשביל הצרכים שלכם.

 

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך: